690

URMAS SIMON

Eesti Advokatuuri liige, vandeadvokaat, endine Eesti Advokatuuri Riigi õigusabi komisjoni esimees, EKRE õigustoimkonna aktiivne liige.

abielus

Kandidaadi URMAS SIMON pilt

Eriala

Töötan advokaadibüroos Tibar & Partnerid, olen vandeadvokaat.

Haridus ja töökogemus

Olen 50 aastane ja töötan alates 18-ndast eluaastast. Töötu pole kunagi olnud. Viimased 15 aastat olen olnud advokaat. Enne seda töötasin Hansapangas, tollis.

Kogemus poliitikas

Olen end poliitilise olukorraga alati kursis hoidnud nii kodu- kui ka välismaal.

Miks kandideerin Riigikokku

Riigikokku soovin minna sellepärast, et olen küllalt pikalt näinud politsei, prokuratuuri ja kohtute köögipoolt. Vere on keema ajanud võimuringkondade omavoli, korratus, ülbus, ükskõiksus. Tihti koheldakse inimesi, kes otsivad abi just oma riigilt, nagu viimaseid kaltsakaid. Inimene pöördub viimases hädas oma riigi poole ja ta ei saa seda abi, mida ta vajab. Ta ei saa isegi aru, miks ta seda abi ei saa. Asjad on nii keeruliseks aetud. Uusi seadusi toodetakse sellise hooga, et ka advokaadid ei tea enam, kust mida otsida tuleb või milline seadus mida reguleerib. Seaduste tekstid on nii raskesti mõistetavad, et ka spetsialist loeb lauset viis korda, enne kui arusaamise mõte koitma hakkab.

Millega kavatsen tegeleda

Kuna olen vandeadvokaat, siis kindlasti oleks üheks prioriteediks õigusvaldkond. Kuid huvi pakub ka kaitsepoliitika, riigikaitse jms.

Tugevad küljed

Oma tugevuseks pean pikaaegset töökogemust õigussüsteemis, probleemsete sõlmkohtade tundmist ning suurt soovi need lahti harutada või siis Aleksander Suure kombel lihtsalt see Gordioni sõlm läbi raiuda.

Sõnum valijale

Riigikogus võitleksin ma selle eest, et Eestist ei saaks kurjategijate riik, sest üle poole meie elanikkonnast on kantud karistusregistrisse kui pätid ja kaabakad. Käske ja keelde on nii palju, et ei julge kodunt väljagi tulla, ei tea mida jälle valesti teed või mille eest kohe trahvi saad. Ennekõike tuleb meil tühistada Euroopast tulevad käsud, mida eestlased tohivad ja mida ei tohi teha. Võitlen Eesti eest.