674

URMAS ESPENBERG

Riigikogu EKRE fraktsiooni poliitikanõunik, kirjanik, filosoof, ajakirjanik

Abielus, 4 last

Kandidaadi URMAS ESPENBERG pilt

Eriala

Töötan Riigikogu EKRE fraktsioonis poliitikanõunikuna, olen rahvuskonservatiivse portaali Uued Uudised peatoimetaja, teen poliitikateemalist autorisaadet "Nädala Tulipunkt" (interneti TV-s).

Haridus ja töökogemus

Oman kõrgharidust filosoofias ja politoloogias ning täiendusharidust turunduse ja TV-tootmise ning teleajakirjanduse alal. Olen töötanud õpetajana ja õppejõuna; turundajana Eesti Päevalehes, Eesti Telefonis, Itera süsteemides, BCS-is, väga pikka aega turismivaldkonnas ja väikeettevõtluses.

Kogemus poliitikas

2000-2013 Isamaaliidu liige
KOV valimised 2005, 2009 ja 2013;
2013-2018 EKRE juhatuse liige
RK valimistel 2015. a. 2087 häält (kolmas asendusliige)
KOV valimised 2017. a. 735 häält (Tallinna volikogus esimene asendusliige)
EKRE Põhja-Tallinna ringkonna juht 2014-2019
Tallinna Konservatiivide klubi eestvedaja

Miks kandideerin Riigikokku

Tahan pöörata Eesti poliitika pea pealt tagasi jalgadele. Ükski erakond Eestis ei seisa enam meie riigi rahvuslike huvide eest - mina soovin selle tühja koha täita, sest muidu oleme varsti oma suveräänsusest ilma. Iseolemiseta lakkab olemast ka Eesti riik ja siis pole enam millelgi tähtsust. EKRE on Eesti ainuke ja viimane lootus.
Loomulikult tahan minagi igati kaasa aidata Eesti elu paremaks muutmisele: et meie majandus kasvaks, palgad tõuseksid, pensionid suureneksid, ravijärjekorrad lüheneksid, ravi kvaliteet paraneks ning sünniks rohkem lapsi. Aga selle kõige eelduseks on Eesti suveräänsus!

Millega kavatsen tegeleda

Oma haridusest ja töökogemusest lähtuvalt soovin kaasa lüüa kultuurivaldkonnas. Minu tõeline kirg ja huviobjekt on alati olnud välispoliitika - selle valdkonna tahaks muuta Eesti keskseks ning välismõjudevabaks. NATO, USA ja Višegradi riigid on meie julgeoleku garantiid välismaailmas.

Tugevad küljed

Mul on tugev teotahe ja võime oma ettevõtmisi läbi viia. Olen paindlik ning suudan alati uuesti otsast alustada, et kord alustatu lõpule viia. Suudan töötada ja suhelda väga erinevate inimtüüpidega ja jõuda seejuures vastastikust kasu toova tulemuseni.

Sõnum valijale

Hea kodanik, palun tule valima ja kaalu oma valikut seekord eriti põhjalikult, sest Eesti on jõudnud oma turvalisest kodusadamast kurjade globaalsete tormide kätte. Usalda vaid neid poliitikuid, kes ka tegelikult seisavad Eesti huvide eest, hoiavad ja kaitsevad Eestit! Ära vali kasutuid suupruukijaid, kes tegutsevad vaid isikliku heaolu eesmärgil ükskõik kelle käsku kuulates!