726

RUDOLF JEESER

Mees ja abikaasa, isa ja vanaisa, ohvitser ja kaitseliitlane, logistik ja koolitaja, jahimees ja maratoonar, eestvedaja ja kamraad.

Abielus. Pereema Annika on pedagoog. Peres on 3 poega, kellest kaks on täiskasvanud ja tublid tööinimesed. Pesamuna on veel pesas. Oleme 2-aastase Lisete õnnelikud vanavanemad.

Kandidaadi RUDOLF JEESER pilt

Eriala

Logistik, koolitaja ja arendusrühma liige

Haridus ja töökogemus

Vigalas ja Märjamaal õnneliku lapsepõlve mööda saatnuna jõudsin oma tegemistega 1993. aastal Eesti Kaitseväkke. Veetsin 19 põnevat aastat Kaitseväes ja Kaitseliidus, kus alustasin reamehena ning kõige vastutusrikkamal ametikohal juhtisin 300 inimest ja ca 6 miljonit eurot.
Tõeliselt nautisin aastaid, mil teenisin Tagalapataljoni ülemana ja Kaitseliidu Viru maleva pealikuna. 2005. aastal osalesin sõjakooli õppejõuna välismissioonil Iraagis. 2007. aastal olin otseselt seotud pronkssõduri mahavõtmisega ja Eesti politsei toetamisega. 2010. aasta lumetormis päästsime koos vaprate kaitseliitlastega inimesi Pada orus ja mujal Lääne-Virumaal.
Olen saanud Balti Kaitsekolledži diplomi, mis annab mulle vajalikud teadmised ja oskused juhtida pataljoni tasemeüksusi ja olla staabiohvitser brigaadi, diviisi ja ühisoperatsioonide staabis.

Kogemus poliitikas

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga liitusin 15.11.2017
EKRE Soome osakonna aseesimees – detsember 2017 kuni detsember 2018
EKRE Soome osakonna esimees – alates detsember 2018

Miks kandideerin Riigikokku

Tahan, et Eestimaa jääks eestlaste maaks, et meie maapiirkonnad ei jääks tühjaks ja et meie metsi ei raiutaks paljaks.

Ilma rahva enamuse ja kogukondade loata ei tohi rajada Rail Balticut, ei tohi tuua Eestisse pagulasi ja rajada keskkonda saastavaid tehaseid.

Demokraatia mängimine ja demokraatiaga mängimine peab lõppema.

Millega kavatsen tegeleda

Riigikogus panustan riigikaitse ja maaelu valdkonda. Jahindus ja veteranipoliitika saavad kindlasti osaks minu tegemistest.
Oma südameasjaks võtan eestlaste tagasirände isamaale. Hetkel Soomes elades ja siin EKRE osakonda juhtides kohtan igapäev inimesi, kes soovivad ja tahaksid kodumaale tagasi pöörduda, kui vaid oleks tasuvat tööd ning normaalne ja sõbralik suhtumine tagasipöördujatesse.

Tugevad küljed

Olen eestvedaja. Mulle meeldib asju planeerida ja organiseerida. Ma armastan õppida ja inimesi õpetada. Naudin seda, kui koos tehakse ära midagi suurt ning inimesed on õnnelikud.

Sõnum valijale

Valides mind ja EKRE-t, saad poliitilise jõu, kes ei peta ega reeda. Meiega koos tulles jääb sini-must-valge Pika Hermanni torni lehvima veel aastasadadeks.