761

PEETER ERNITS

Riigikogu liige

abielus

Kandidaadi PEETER ERNITS pilt

Eriala

Riigikogu liige, EKRE

Haridus ja töökogemus

Tallinna Saksa Gümnaasium,
Tartu Ülikool, geneetika.
Olen töötanud teadurina Tallinna Loomaaias, Eesti Loodusmuuseumis zooloogia osakonna juhatajana ja direktorina.
Olen juhtinud peatoimetajana ajakirja Luup ja nädalalehte Maaleht, olnud Postimehe erikorrespondent ja kuus aastat Eesti Ajakirjanike Liidu juht.
Saatejuht nii televisioonis kui raadios.

Kogemus poliitikas

Riigikogu liige

Miks kandideerin Riigikokku

Tahan seista vastu Eesti muutmisel riigiks, kus otsused langetatakse mitte Tallinnas, vaid Brüsselis, kus rahvusriigist rääkimist peetakse kohatuks,kuhu saabub üha enam migrante ja kus eesti keel surutakse "hääletu alistumise " käigus vaikselt kõrvale ning kus tõeliselt suureks eesmärgiks on ühtne Euroopa mida "rahvuslik piiratus" kuidagi ei ahistaks.
Tahan takistada Eesti metsade arutut ja ülemäärast raiumist.

Millega kavatsen tegeleda

Tahaksin tegeleda keskkonna ja maaeluga. Aga ka õiguskorra ja justiitsasjadega, seal on paljud asjad pehmelt öeldes korrast ära.

Tugevad küljed

Tänu ajakirjanikutööle ja loodushuvile olen Eesti eluga, eriti maapiirkondades väga hästi kursis. Talun pinget, olen süsteemse mõtlemisega ja tööd ei karda. Tutvusringkond väga lai. Suudan kergesti leida iga inimesega ühise keele.

Sõnum valijale

Kui tahad jääda peremeheks omal maal. vali EKRE!
Laulva revolutsiooni aegadel oli kolm olulist märksõna: keskkond, migratsioon ja suveräänsus. Toona taheti hakata fosforiiti kaevandama ja plaaniti selleks arutul hulgal migrante kohale tuua. Unistasime sellest, et saame oma riigis hakata ise otsustama.
Täna, 30 aastat hiljem oleme kummalisel kombel samas seisus. Iseseisvus küll on, kuid see libiseb üha kindlamalt minema. Ja taas on kõige olulisemad märksõnad keskkond( metsa arutu raiumine, tselluloositehas, Eestit poolitav Rail Baltic) ja migratsioon.