796

MEELIS MALK

Karuse, Lihula ja Mihkli koguduse diakon, Lääneranna vallavolikogu liige ja revisjoni komisjoni esimees

Olen abielus olnud 24 aastat ja mul on neli last, kellest kolm on juba täiskasvanud ja noorim õpib veel Lihula gümnaasiumis.

Kandidaadi MEELIS MALK pilt

Haridus ja töökogemus

Olen 48aastane, elan Läänemaal, uue haldusreformi tulemusel aga Pärnumaal Lääneranna vallas Kinksi külas. Olen alates 2013. aastast ametis Karuse, Lihula ja Mihkli koguduse diakonina. Õpin Tallinnas Usuteaduse Instituudis, aga oma eelneval haridusteel olen lõpetanud Virtsu 8-kl kooli ja Kehtna NST põllumajanduse tehnik-mehaanika erialal. Olen Lääneranna vallavolikogu liige ja revisjoni komisjoni esimees. Aastatel 2009-2017 olin Hanila vallavolikogu liige.

Kogemus poliitikas

Aktiivses poliitikas olen tegev aastast 2003, kui astusin EKRE eelkäija Rahvaliidu liikmeks. Jõudsin seal Läänemaa piirkonna juhiks aastaks 2010, aga siis Rahvaliidu tegevus soikus ja otsisin uut väljakutset. Et olla poliitikas aktiivne võtsin vastu SDE pakkumise ja kuni 9. oktoobrini 2014, mil võeti vastu kooseluseadus olin nende liige. Sealt edasi mu süda enam ei lubanud minna. Otsustasin lõplikult lahkuda poliitikast, sest eestluse eest ei seisnud enam ükski erakond. Samal ajal hakkas poliitikas aktiivsust koguma EKRE ja mulle tehti pakkumine osaleda uuesti erakonna tegevustes ja hakata üles ehitama Saaremaa ringkonna organisatsiooni. Olen seal aseesimehena tegev siiani ja erakonna liige alates märtsist 2015.
Samuti osalen MTÜ Kinksi Küla Selts tegevuses.

Miks kandideerin Riigikokku

Kandideerin riigikokku Pärnumaal, sest praegune elukoht - minu isatalu ja sünnikodu asub haldusreformi tulemusena just selles maakonnas.
Riigikokku kandideerin väga lihtsatel põhjustel:

1. Et eestlased oleks ka 200 aasta pärast peremehed omal maal ja oma rahvusriigis.

2. Seisan vastu islami invasioonile nii Euroopasse kui Eestisse. Nii Eesti kui Euroopa peab säilitama oma kultuuri ja kombed ning neid mitte häbenema.

3. Soovin muuta haldusreformi tekitatud ebavõrdsust kogu Eestis.

Millega kavatsen tegeleda

Haldusreform on valdkond, mis mind kõnetab ja millega ma kavatsen ka tegeleda oma tulevase poliitilise karjääri jooksul.

Kristlasena pean esmatähtsaks traditsioonilisi väärtusi, austan Loojat ja tema loomingut ning juhindun oma elus meile kõigile tuntud Piibli kümne käsu järgi.

Sõnum valijale

Eestlane on visa rahvas, kelle püsimine läbi erinevate ajastute, klimaatiliste ja poliitiliste olude põhineb tarkusel võtta mõtlemisaega. Tahan, et Eesti Vabariik jätkab rahvusriigina, hoides seda erilist keelt, kultuuri ja maalapikest siin Läänemere ääres.