737

MARTI KUUSIK

Rakvere linnavolikogu liige, tegevjuht

deviis - "Tervemõistusliku valitsemise eest!"

Kandidaadi MARTI KUUSIK pilt

Haridus ja töökogemus

Rakvere 3. Keskkool

Tallinna Tehnikaülikool, kõrgem majandusharidus

1992 kuni 2006 tegev panganduses, viimane amet Hansapanga Põhja-Eesti regiooni juht

2007 kuni 2008 eraettevõtlus

2009 UniCredit Bank

2010 kuni 2013 ERGO Kindlustus, jaevõrgu juht

2013 kuni 2018 Rakvere Spordikeskuse direktor

Kogemus poliitikas

Alates 2017. oktoobrist Rakvere linnavolikogu liige, EKRE fraktsioon

2013 kuni 2017 Rakvere linnavalitsuse (otsustusorgani) liige

Rakvere linnavolikogu liige aastatel 2009 kuni 2013

Miks kandideerin Riigikokku

Otsustasin kandideerida riigikokku, sest ma tahan olla uhke ja rahul oma riigi otsuste üle. Eelkõige tahan, et riigi kõige olulisemad otsused oleks kantud tervest mõistusest. Ei ole lihtsalt normaalne joosta kaasa kõigega, mida nn. moodne maailm ette lükkab.

Ajast aega on valitsejate esimene ülesanne olnud kaitsta oma rahvast. Viimastel aastatel näeme aga Euroopas valitsusi, kes kutsuvad ise oma rahvale kurjategijate ja terroristide näol nuhtlust kaela. Nii nagu tegid mitmed teised Euroopa Liidu riigid ja ka USA, ei oleks ka Eesti mitte mingil juhul pidanud liituma ÜRO rändepaktiga. Jutud, et see ei sea meile mingeid kohustusi ja on üksnes vähetähtis ilma mõjuta dokumendikene, on lihtsalt ebaloogiline udu ja eksitamine. Kui see pole üldse tähtis, milleks oli siis vaja seda niivõrd intensiivselt läbi suruda, peaaegu valitsuse lagunemise hinnaga? Me peame lõpetama igasugusegi võimaluse osaleda ametliku Euroopa enesehävituslikus tegevuses.

Mulle meeldib eesti kultuuriruum, mulle meeldivad need inimesed, kellega me siin täna koos elame ja ma ei ole nõus tegevustega, mis seda ohustavad. Kogu austuse juures kõikide maailma rahvaste vastu - meie siin peame kaitsma eelkõige eesti kultuuri, eesti inimesi ja oma elamisviisi, nii nagu seda ka meie põhiseadus ette näeb!

Millega kavatsen tegeleda

Kõige tähtsam küsimus on taastada riiklik iseolemine sisuliselt. Esiteks, me peame taastama võime öelda "ei" administratiivse Euroopa Liidu poolt mahitatavale hullusele nagu võimalikud immigratsioonikvoodid. Ei Euroopa tervikuna ega ammugi Eesti ei ole võimeline absorbeerima Aafrika demograafilist plahvatust, säilitades enda olemust. Mõtlevate inimestena saame ju aru, et see, mis toimub Prantsusmaal, Belgias, Rootsis ja Soomes, need inimohvrid ja kannatused, millega lihtinimesed peavad tänavatel oma poliitikute kuritegelikku vastutustundetust kinni maksma, ei ole midagi, mida peaksime Eestisse soovima. Lihtsalt, milleks? Riigikogu on see koht, kus mõtlemisvõime säilitanud rahva hääl peab saama kõlama - selge "ei", me ei osale selles!

Teiseks - peame osutama mõtlemisvõime taastamise abi vana Euroopa rahvastele. On sõnulseletamatult hale, põlastusväärne ja kindlasti mitte järgitav eeskuju, kuidas nad lasevad ennast tappa ja vägistada. Me peame aitama neil ärgata.

Kolmandaks - oma tublidele liitlastele Kesk- ja Ida-Euroopas peame olema toeks. On häbiväärne, et Eesti esindajad Euroopa Parlamendis asuvad ühele poolele Ungari ja Poola karistajatega, kui need riigid seisavad tõeliselt ja sisuliselt oma elanike eest.

Tugevad küljed

Tunnen ennast tugevalt majandusküsimustes tänu Tallinna Tehnikaülikoolist saadud kõrgemale majandusharidusele ja pikaajalisele juhtimiskogemusele pangandus- ning kindlustusvaldkonnas. Samuti olen lähemalt kursis Eesti spordielus toimuvaga, selleks andis mulle kogemuse töö Rakvere Spordikeskuse direktorina.

Riigikogus tuleb töölauale küsimusi ühikonnaelu väga erinevatest valdkondadest. Usun, et suudan taandada ka keerulised komplekssed probleemid üksikuteks põhiküsimusteks, näha puude taga metsa. Analüüsivõime aitab orienteeruda ja teha vastutustundlikke valikuid.

Sõnum valijale

Lääne Virumaa valija!

Kui tahad, et kõik jätkub nagu seni, vali seniseid poliitikuid. Kui oled aga minuga sama meelt, et Euroopa hullustele kaasa noogutamine on meile enesehävituslik kurss, anna EKRE-le võimalus - keerame vankri õigele rajale tagasi!

Mul on 3 last, juured mullas Rakvere vallas ja mind huvitab reaalselt, millise elukeskkonna me oma lastele ja lastelastele siia jätame! Seda nii Euroopas tervikuna, Eestis kui ka konkreetselt Lääne-Virumaal.

Olen Sinu valik, kui tahad saata oma esindajaks analüüsivõimelist, julge väljaütlemisega, seoseid nägevat ja isamaalist meest!

Sina saad omalt poolt aidata väga lihtsalt - valid õigel hetkel numbri 737!

Kui Sul on minule täpsemaid küsimusi või ettepanekuid, palun helista vabalt - nr. on 5153162.

Olen veendunud, et esindan sind riigikogus väärikalt ja tervemõistuslikult!