765

MALLE PÄRN

Vabakutseline näitleja, näitejuht, teoloog, kirjanik
EKRE volikogu liige

Vallaline

Kandidaadi MALLE PÄRN pilt

Eriala

Olen vabakutseline, teen projektitöid. Olen teinud lavastusi (10) Avinurme Suveteatris, Elva Lendteatris, ja suveks valmib lavastus ka Pala kultuurimajas.
Teen juba mitu aastat autorisaadete sarja Pereraadios, "Igihaljas inimene".
Olen portaali "Objektiiv" kolumnist, samuti avaldan oma kirjutisi ka EKRE portaalis "Uued uudised". Viimase nelja aasta jooksul ilmus neis kahe peale kokku üle 240 arvamusartikli. Mul on ilmunud viis raamatut ja kaheksa tõlkeraamatut. Mul on oma netilehekülg: mallepr.blogspot.com

Haridus ja töökogemus

Tartu 8. Keskkool
Tartu Riiklik Ülikool (inglise filoloogia) - kaks aastat
Tallinna Riiklik Konservatoorium, Lavakunsti kateeder, draamanäitleja diplom, (+magistrikraad)
EELK Usuteaduse Instituut, diplom teoloogias (eestiaegse ülikooli programmi alusel)
Olen töötanud teatris näitlejana, raadios ja televisioonis lastesaadete autori ja esitajana, lavakõne õpetajana estraadistuudios, mõnda aega ka koolis inglise keele õpetajana, näitejuhina ja lavastajana

Kogemus poliitikas

1988. aastal olin Eesti Kristliku Liidu asutajate hulgas, mitu aastat tegelesin EKL välissuhetega, lõin sidemeid Skandinaavia kristlik-demokraatlike parteidega, esindasin EKL-i ja Eestit mitmel rahvusvahelisel konverentsil, algatasin Eestis Ülemaailmse Naiste Palvepäeva tähistamise, samuti aitasin luua Päästearmee Eesti osakonda. Olin ühenduse Naised Teoloogias asutajaliige ja nimepanija.
EKL-st kasvas hiljem välja Isamaaliit. Sinna ma ei astunud.
2014. sügisel kutsus Martin Helme mu EKREsse, kandideerisin esinumbrina Tartu-Jõgevamaa ringkonnas, sain 1867 häält. Häälte arvu järgi olin kandidaatide nimekirjas 78 (101-st). Valimisseadus mind siiski Riigikogusse ei lubanud. Aga ma jälgisin Riigikogu tööd, ja kirjutasin kriitilisi artikleid.

Miks kandideerin Riigikokku

Meie riigivanker on rängasti kraavis, sellest saab rahvas järjest rohkem aru. Meil ju ei olegi tegelikult enam oma riiki, sest meie valitsused täidavad pimesi Euroopast tulevaid käske. Eesti peab tagasi võitma oma iseseisvuse, ja rahvale andma rohkem otsustusõigust. Valitseja on rahva teener, mitte isand ega satraap.
Meie kartellierakonnad on ammu loobunud soovistki oma riiki ehitada. Haldusreform lõi veel suurema haava Eesti maaellu, ma näen oma vallas, kui selgelt on inimeste elu kvaliteet halvemaks läinud.
Elu maal tuleb taastada. Me peame peatama migrantide sissesmugeldamise.
Koolidesse ei tohi lubada mingit seksi- ega pornopropagandat!

Millega kavatsen tegeleda

Tahan tegelda sellega, mida ma valdan, see on: vaimse keskkonnaga, kiriku ja riigi suhetega, kiriku ja kooli suhetega, kultuuriga selle sõna parimas mõttes, eesti keele väärtustamisega, riigikeele staatuse ja puhtuse kaitsmisega, raadio ja televisiooni kunstilise ja eetilise kvaliteedi tõstmisega, sedasama ka ajakirjanduses. Ajakirjandus peab olema poliitikast ja ideoloogiast sõltumatu, viisakas ja kultuurne, ei tohi kedagi tema vaadete pärast laimata ega halvustada. Eetika ja moraaliga, poliitika ja filosoofia seoste ja suhetega. Ühiskonna terve ja aruka ülesehitamisega. Inimlikkuse kaitsmisega ja propageerimisega.

Tugevad küljed

Ma oskan selgelt kirjas väljendada mõtteid, mida mulle läkitatakse.
Ma suudan saalitäie rahvast ennast kuulama panna.
Ma arvan, et mul on ehe realiteeditunne ja selged silmad.
Ma suudan aru saada väga paljudest asjadest, ja ära õppida mulle vajalikud teemad või tegevused.
Ma ei ole kunagi taga ajanud omakasu ega karjääriredelit.
Ma ei ihalda VÕIMU, vaid näen selles vahendit inimeste elu paremaks muutmiseks.

Sõnum valijale

Meie inimesi ei ole õieti kunagi tahetudki kasvatada kodanikeks. Me ju enamasti ei tea, mida üldse tähendab olla kodanik. Kui paljud meist on valmis vastutama oma valiku eest nendel valimistel? Kui paljud on kunagi läinud oma valitud kandidaadi juude ja öelnud talle, et nad ei ole temaga rahul? Miks ei ole?
Mõtelge hoolega, enne kui otsustate. Teie valikust oleneb meie laste tulevik.
Meie kõigi ühine soov on ju, et meie lastel oleks siin, oma kodumaal turvaline ja õnnelik elu. Ärge valige inimesi, kes kuulavad Brüsselist tulevaid käske, kes ei oska ega viitsigi ise mõelda. Valige EKRE, teil ei ole ju tõesti enam midagi kaotada!