711

HENN PÕLLUAAS

Riigikogu liige, EKRE aseesimees

Olen õnnelikult abielus. Abikaasa Janne on maastikukujundaja ja ajakirja Tiiu aiandustoimetaja. Meil on kaks toredat last: poeg ja tütar.

Kandidaadi HENN PÕLLUAAS pilt

Eriala

2015. aastal valiti mind Riigikogusse, olen EKRE fraktsiooni aseesimees ning Riigikogu väliskomisjoni ja eelarvekontrolli erikomisjoni liige. Kuulusin ka Tallinna Sadama korruptsiooniuurimise erikomisjoni.

Haridus ja töökogemus

Olen lõpetanud Nõmme Gümnaasiumi ja Tallinna Ülikooli (TPedI) 1985, MA.
Enne Riigikogusse valimist olin Saue linnapea, linnavolikogu liikmeks sain juba alates 2005. aastast. Ajal, mil olin linnapea, sai Saue linnast majandus- ja haldussuutlikuselt üks Eesti parimaid omavalitsusi. Olin linna ajaloos esimene linnapea, kellele ei avaldatud umbusaldust. Olen olnud ka eraettevõtja ja firmajuht; publitsist; ETV toimetaja; 18 osalise sarja „Eesti rahvakalender“ stsenarist ja kunstnik-lavastaja; Tallinnfilmis mängufilmi „Näkimadalad“ kunstnik-lavastaja; Kunstimuuseumi teaduslik töötaja; vabakutseline kunstnik ja õpetaja.
Kuulun Soomepoiste Pärimusühingu juhatusse ja olen Kaitseliidu Keila malevkonna pealiku abi. Reservohvitser.
Olen avaldanud kaks mahukat raamatut „Eesti-Vene piirileping, ära andmine või äraandmine?“ 2010 ja „Lennart Meri, vabaduse valus valgus“ 2011. Veebruaris 2019 ilmub „Sotsid, interrinde teine tulemine“, mis heidab pilgu sotside tegevusele ja ideoloogiale ning paljastab selle varjatud allhoovusi ja tagamaid. Lisaks olen kirjutanud suure hulga artikleid sise-, välispoliitika ja teistelgi teemadel, mida on avaldatud nii Eestis kui välismaal.

Miks kandideerin Riigikokku

Pean oluliseks, et Eesti areneks tervikuna positiivses suunas, lähtudes inimeste soovidest ja vajadustest. Luban, et kasutan oma teadmisi ning kogemusi meie kõigi ühiseks hüvanguks ja majandusliku arengu tagamiseks. Rahvusriiklus, suveräänsus, demokraatia, traditsioonilised väärtused, meie laste ja kõigi heaolu ning turvalisus on asjad, mille üle ei kaubelda.

Sõnum valijale

Seisan vankumatult meie ühiste eesmärkide ja kindla tuleviku eest! Eesti eest!