736

ANTI POOLAMETS

Jurist, ajaloolane, ettevõtja.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse liige, EKRE Lääne-Viru ringkonna esimees, Rakvere linnavolikogu liige, volikogu majanduskomisjoni ja hariduskomisjoni liige.

Abielus, kahe tütre isa

Kandidaadi ANTI POOLAMETS pilt

Eriala

Jurist, ettevõtja, riigikaitseõpetaja

Haridus ja töökogemus

Lõpetanud Tartu Ülikoolis kaks teaduskonda - õigusteaduskonna ja filosoofiateaduskonna ajaloo osakonna. Töötanud Ajalooarhiivis, Justiitsministeeriumis, Sisekaitseakadeemias ajaloo ja õiguse lektorina, Riigikogu kantseleis nõunikuna, riigikaitseõpetajana gümnaasiumis ja olnud aastaid ettevõtja. Kirjutanud ja kirjastanud mitmeid raamatuid turismi ja poliitika teemadel. Venemaa Baltimaade vastast infosõda käsitleva dokumentaalfilmi režissöör.

Kogemus poliitikas

Poliitiline kogemus on kogunenud aastatega, vastustades globalismi, mis lammutab nii Eestit, kui teisi rahvusriike. Olen Rakvere linnavolikogu liige.

Miks kandideerin Riigikokku

Raskelt kätte võideldud iseseisvust ja rahvusriiki hakati globalistlikult meelestatud poliitikute poolt tükkhaaval murendama. EKRE on põhiseaduspatriootide partei, kes seisab veendunult rahvusriigi eest ja on valmis võtma riigijuhtimise vastutuse ajal, kui teistel on kompass rikkis.

Millega kavatsen tegeleda

Rahvusriigi kaitsel kavatsen tegeleda Euroopa Liidu küsimustega ning kaitsen Eesti huve iga järjekordse suveräänsuse riive vastu. Kavatsen nõuda ranget immigratsioonipoliitikat - olgu tegemist kolmandast maailmast tulnud migrantide või Venemaalt ja Ukrainast tulnud odavtööjõu suhtes. Seisan õigusmõistmise kvaliteedi ning sisekaitse kõrge taseme eest. Maksupoliitikas seisan selle eest, et maksumäärade kehtestamisel hakataks arvestama laste arvu ning tahan rakendada täiendavaid meetmeid sündivuse kasvatamiseks.

Tugevad küljed

Ajaloolase pika mälu abiga tean hästi, kui habras võib olla iseseisvus ning oskan läbi näha ohte, mis Eesti riiklusele on nii ida, kui lääne poolt. Juristina olen seadustega töötamisel vilunud, mida läheb Riigikogu liikmel väga vaja.

Sõnum valijale

Tõmbame pidurit moodsatele rumalustele nagu homopropaganda, sooneutraalsuse ideoloogia ja peatame absurdse pagulaspoliitika, mis on Euroopasse toonud terrorismi ja vägivalla. Sotsiaaldemokraadid ja Isamaa räägivad nagu ühe pere lapsed Sorose "avatud rahvuslusest" ajal, kui isegi Tallinna jõuluturul on kõrgendatud valve ja betoontõkked. Tahaksin näha riigi juhtimises inimesi, kes ei paneks ideoloogiliste silmaklappide tõttu ohtu omaenda rahvast, vaid tagaksid nii julgeoleku kui majandusliku edenemise. Praegu mängib valitsus aktsiisipoliitikaga jäärapäiselt maha sadu miljoneid nagu riiklikud kasiinosõltlased. Tahan sellele piiri panna. Me ei peaks trügima viie kallima Euroopa riigi hulka. Peame korras hoidma riigikaitse ja sisejulgeoleku. Kohtutäiturid ja inkassofirmad ei tohi inimestelt viimast võtta. Tahan seista ettevõtliku Eesti eest igas mõttes – et meie haridussüsteem ei kasvataks lumehelbekesi ning ettevõtlus oleks au sees. Seisan regionaalse tasakaalustatuse eest, et kogu elu ei koonduks Tallinna. EKRE suudab pakkuda Eestile tugevat rahvuskonservatiivset alternatiivi.